Wybór powieści kryminalnych i thrillerów jest spory. Czasem można mieć trudności z wybraniem czegoś dobrego. Można sobie to zadanie ułatwić i od razu sięgnąć po książkę “Inni ludzie (www.taniaksiazka.pl)“.

Idealna propozycja dla wszystkich lubiących opowieści z dreszczykiem

Najbardziej wyróżniające się powieści to takie, które napisane zostały unikalnym stylem. Do tego muszą posiadać klimat i budować napięcie co przy kryminałach i thrillerach jest niezbędne. Wszystko to akurat zostało spięte w tej książce. Jej autorka, czyli C.J. Tudor, nie ma jeszcze zbyt bogatego dorobku literackiego, lecz kiedy coś napisze, cechuje się to wysoką jakością. Dlatego nie jest zaskakujący fakt, że jej popularność stale rośnie i to zasłużenie.

“Inni ludzie” to trzecia powieść w jej bibliografii. Dobrą informacją dla osób szukających dobrego kryminału i thrillera jest to, że nie należy do żadnej serii. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie zacząć swoją przygodę z twórczością pisarki właśnie od tej książki. Nadaje się do tego celu tak samo dobrze, jak jej pozostałe pozycje. Za to jeśli ktoś miał już styczność z jej dorobkiem, to wie czego się spodziewać. Można oczekiwać czegoś intrygującego i działającego na wyobraźnię oraz emocje.

Zainteresowanie pojawia się od samego początku

Wątek uprowadzenia dziecka został ujęty w odmienny sposób niż ma to miejsce w wielu innych książkach czy filmach. Już samo to daje do zrozumienia, że autorka postanowiła inaczej podejść do tej mocno eksponowanej tematyki. Główny bohater po raz ostatni widzi swoją córkę w stojącym przed nim samochodzie. Nie spodziewał się, że wracając z pracy, ujrzy taki widok. Dramat dopełnia też to, że dziewczynka woła o pomoc, a on nic nie może zrobić. Samochód z nią znika i pozostaje rozpacz oraz poszukiwania jej trwające latami.

Fabuła się rozkręca i bardziej wciąga

Pojawiają się kolejne postacie i wydarzenia nabierają tempa. Fran i Alice to matka i córka, które są nieustannie w drodze. Towarzyszy im ciągły strach związany z uciekaniem przed niebezpieczeństwem. Podążają za nimi ludzie, którzy chcą je skrzywdzić. Do tego Fran dobrze wie, co stało się z córką głównego bohatera i kto jest za to odpowiedzialny. Dodanie tych wątków czyni powieść zaskakującą i nie tak oczywistą, jak mogłoby się wydawać. Poszczególne elementy dobrze się też łączą, czyniąc całość bardzo spójną.

“Inni ludzie” to wyróżniająca się powieść w swoim gatunku

Jeśli ma się ochotę na coś niebanalnego, to ta książka jest dobrym wyborem. Warto po nią sięgnąć i przeczytać coś, co na pewno wzbudzi wiele emocji. Jest to mocna pozycja i C.J. Tudor według mnie napisała coś naprawdę godnego uwagi. Zachęcam do sprawdzenia i przekonania się, że jest to intrygujące i specyficzne. Szczególnie lubiąc tego typu opowieści, powinno się to zrobić jak najszybciej. Takich książek nie można po prostu pomijać.